IMG_0823 - Copy

مراسم چهارمین روز هفته پژوهش با عنوان پژوهش، فناوری و حامیان پژوهش در محضر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان، ریاست دانشگاه، فرماندار شهرستان دشت آزادگان و دکتر افشین قنبر زاده در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی و مهندسی با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم آغاز شد.

ریاست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه ضمن تبریک هفته پژوهش از عملکرد معاونت پژوهشی در طی هفته پژوهش تقدیر کردند. دکتر امین رضا نقره آبادی کارگاه های برگزار شده از قبیل کارگاه های رباتیک و گیربکس اتوماتیک را سرآغازی برای شروع کارگاه های آموزشی دیگر دانستند و تاکید کردند که هفته پژوهش باید هفته ای کاربردی در جهت حل مشکلات جامعه باشد. همچنین از اهمیت دوران جوانی و دوران آموزش در دانشگاه یاد کردند و مختصری از ۹ ماه مسئولیتشان در حوزه ی ریاست از جمله ایجاد اداره ی روابط عمومی، دفتر فنی برای ساخت زمین های پردیس دانشگاه، اداره نگهبانی و حراست، ۱۲ آزمایشگاه برق و مکانیک، نصب دوربین مدار بسته، اینترنت پر سرعت برای هر دانشجو، ارتباط با سامانه دولت و اداره تدارکات را بیان کردند.

در ادامه مراسم از دکتر جاسم مجیدی پور، فرماندار محترم دشت آزادگان دعوت به عمل آمد. دکتر مجیدی پور حضور در کنار دانشجویان دانشگاه صنعتی شهدای هویزه را بسیار مغتنم شمردند. ایشان ضمن یاد و خاطره دوران جنگ تحمیلی، از شجاعت مردمان شهرستان دشت آزادگان یاد کردند. فرماندار شهرستان دشت آزادگان، پژوهش را در اولویت امور در نظر گرفتند و از پیشرفت کشور در زمینه ی علم، علی الخصوص انرژی هسته ای تقدیر کردند. وی افزود: اولین پیگیری بنده در تقویت دانشگاه های منطقه علی الخصوص دانشگاه صنعتی شهدای هویزه می باشد و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد تا دانشگاه صنعتی شهدای هویزه برترین دانشگاه در منطقه شود.

ادامه مراسم با دعوت از حجت الاسلام و المسلمین سید محسن شفیعی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان همراه بود. نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان ، با ذکر ۲۷ آذر ماه به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه، اساس قدرت در جامعه را وحدت آن جامعه دانستند. ایشان با ذکر آیه” واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا” فرمودند که تنازع به میزانی که گسترش پیدا کند باعث اخلال در جامعه می شود. ایشان همچنین افزودند: مفهوم تجمع و وحدت در همه ی آموزه های دینی وجود دارد و از تنها عمل کردن نهی شده است. حجت الاسلام و المسلمین سید محسن شفیعی نقش و اهمیت دانشگاه ها را در فراز و نشیب مسائل سیاسی کشور نکته ای قابل توجه خاطر نشان کردند و با عنوان کردن یکسان بودن ارزش دانشجویان سراسری و آزاد و دیگر دوره های دانشگاهی، وحدت در دانشگاه ها را امری قابل توجه دانستند. ایشان ضمن یاد و خاطره شهید مفتح، یادآور شدند که شهید مفتح در سرسرای دانشگاه تهران به درجه شهادت نایل شدند. نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان در ادامه با اشاره به آنکه نمی توان گفت آموزش مقدم تر است یا پژوهش، تاکید کردند که این دو مساله هردو با یکدیگر در مسیر تعالی دانشگاه نیاز است. ایشان همچنین ابراز امیدواری کردند که هفته پژوهش، هفته ای دکوری و فانتزی در تقویم باقی نماند و در راستای تکریم از پژوهشگر به عمل آید. در پایان، ایشان پژوهش را فی نفسه ارزشمند دانستند که می تواند باعث اصلاح زیر ساخت جامعه می شود و گوشزد کردند که جامعه بدون دانشگاه جلو نمی رود و پیشرفت نمی کند و همینطور زندگی نیز بدون پژوهش و تحقیق جلو نمی رود.

در ادامه ی مراسم با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان، فرماندار دشت آزادگان، دکتر نقره آبادی و دکتر افشین قنبرزاده از اعضای تیم پهباد و تیم هگزا روتور به سرپرستی دکتر امین رضا نقره آبادی و دکتر افشین قنبرزاده که در مسابقات پهباد در بین ۳۲ تیم حاضر قادر به کسب رتبه دوم شدند، با اهدای کارت هدیه و تندیس یادبود تجلیل به عمل آمد. همچنین از عملکرد کاملا خودجوش یکی از دانشجویان رشته مهندسی برق برای شرکت در مسابقات فن آوران دانشگاه صنعتی شریف و کسب رتبه برتر تقدیر و تجلیل به عمل آمد و در آخر مراسم رییس دانشگاه به همراه مدعوین با نفرات حاضر در مسابقات عکس یادگاری گرفتند.

IMG_0907 IMG_0829 IMG_0828 - Copy

تاریخ نگارش : آذر ۲۵, ۱۳۹۴