IMG_1509

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در جمع دانشگاهیان دانشگاه صنعتی شهدای هویزه گفت: حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای به دشمن می‌فهماند که تحریم‌ها در اراده ملت ایران خللی وارد نکرده است.

آیت الله سید علی شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با حضور در دانشگاه صنعتی شهدای هویزه، با اساتید و دانشجویان این دانشگاه دیدار کرد.

در این دیدار دانشجویی و صمیمی که در نمازخانه دانشگاه صنعتی شهدای هویزه برگزار شد، آیت الله شفیعی با اشاره به اهمیت علم و علم آموزی در اسلام اظهار داشت: دین مبین اسلام بر علم و طلب علم توصیه زیادی کرده است که این از ویزگی‌های بر‌تر اسلام عزیز است.

وی در ادامه با اشاره به محرومیت‌های که جنگ تحمیلی به منطقه دشت آزادگان وارد ساخته است، از دانشجویان دانشگاه صنعتی شهدای هویزه خواست که با تلاش شبانه روزی در عرصه علم در آبادانی منطقه و رفع محرومیت تلاش مضاعف انجام دهند.

روحانی برجسته خوزستانی با اشاره به پرسش دانشجویان درباره وظیفه و اهمیت مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: نخستین دوره مجلس خبرگان رهبری در دوره امام خمینی (ره) تشکیل شد و دوره‌های بعدی این مجلس در دوران زعامت رهبر معظم انقلاب تشکیل شد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری درباره شرایط نمایندگان مجلس خبرگان گفت: نمایندگان مجلس خبرگان رهبری یا باید مجتهد باشند یا مجتهد‌شناس؛ که هر دو کار دشواری است.

وی گفت: برخی طوری القا می‌کنند که مجلس خبرگان رهبری وظیفه سنگینی ندارند؛ در حالی که خبرگان وطیفه سنگینی بردوش دارند، چرا که یقین و شناخت رهبر جدید بسیار سخت است ، برهمین اساس انتخاب رهبری را دو مرحله‌ای کرده‌اند.

آیت الله شفیعی ادامه داد: مجلس خبرگان قوانین خاص خود را دارد که از سوی اعضا مشخص می‌شود و در دوره‌های اخیر انتخابات خبرگان وظیفه نظارت و تایید صلاحیت علمی نمایندگان خبرگان به شورای نگهبان واگذار شده است.

وی همچین درباره ساختار هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری به دانشجویان و اساتید توضیح داد و گفت: مجلس خبرگان رهبری رئیس مجلس، نواب اول و دوم مجلس و منشی‌های اول و دوم و ۲ نفر هم تدارکات دارند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان هر دوسال یکبار با رای مخفی نمایندگان مشخص می‌شود. مجلس خبرگان ۶ کمیسیون اصلی دارد و اعضا می‌توانند حداکثر در کمیسیون عضویت داشته باشند.

آیت الله شفیعی بیان کرد: کمیسیون تحقیق و بررسی مهم‌ترین کمیسیون مجلس خبرگان رهبری است که وظیفه بسیار سنگینی بر عهده دارد و سال‌ها بنده عضو این کمیسیون بودم.

وی درباره وظایف این کمیسیون اظهار داشت: در این کمیسیون یک کمیته ۳ نفره از خبرگان به شکل کاملا محرمانه وجود دارد و به این کمیته ۳ نفره تمامی فقها و مراجع تقلید و افراد واجد شرایط رهبری را روزانه مورد بررسی و رصد قرار می‌دهند و تا اگر در کشور مسئله‌ای پیش آمد، کشور بدون رهبری نباشد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: این کمیسیون وظیفه خطیری بر عهده دارد و اینکه رهبری کشف است یا جعل؛ باید گفت هم کشف است و هم جعل و وجود مجلس خبرگان رهبری باعث می‌شود که هیچ‌گاه کشور بدون نعمت ولایت نباشد.

وی گفت: این کمیسیون تحقیق و بررسی اقوال و افعال رهبری را بررسی می‌کنند و این کمیسیون ۱۵ نفر عضو دارد.

آیت الله شفیعی ادامه داد: دومین کمیسیون مجلس خبرگان رهبری، کمیسیون شرایط رهبری است که بررسی می‌کنند که ۶ شرطی که قانون اساسی برای رهبری مشخص کردند را رهبری داشته باشند و این شرایط حدوثی و استمراری است.

وی همچنین درباره کمیسیون سوم مجلس خبرگان رهبری افزود: این کمیسیون، کمیسیون ولایت فقیه است که وظیفه دارد مسئله ولایت فقیه که نعمتی بزرگ و در دنیا شناخته نشده است با بهره گیری از روش‌های جدید و به زبان روز با کتاب و مقاله، همایش و ارتباطهای دیگر به دنیا ارائه دهد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در جمع دانشجویان به چهارمین کمیسیون خبرگان اشاره کرد و اظهار داشت: کمیسیون آیین نامه مجلس خبرگان رهبری یکی دیگر از کمیسیون‌ها است که وظیفه دارد آیین نامه‌ها مورد نیاز مجلس خبرگان را به روز و تدوین کنند.

وی همچنین درباره کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری گفت: این کمیسیون وظیفه دارد مسایل سیاسی و اجتماعی کشور و دنیا را بررسی کنند و در هر اجلاسیه مجلس بسته به شرایط کشور مسایل سیاسی را مطرح می‌کند و دو نفر از شخصیت‌های برجسته کشور را دعوت می‌کنند که دوره گذشته هم سردار قاسم سلیمانی و هم جناب ظریف را دعوت کردند.

آیت الله شفیعی درباره ششمین کمیسیون مجلس خبرگان رهبری افزود: کمیسیون مالی و اداری یکی دیگر از کمیسیون‌های مجلس است که مباحث مالی و اداری را پیگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: برخی درباره حقوق نمایندگان مجلس خبرگان رهبری سوال دارند که باید بگویم نمایندگان مجلس خبرگان رهبری هیچ حقوقی دریافت نمی‌کنند.     نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دانشجویان خواص جامعه هستند و باید با استدلال و فهم درست از مجلس خبرگان رهبری دفاع کنند.

وی در پایان به اهمیت حضور مردم در پای صندوق‌های رای اشاره کرد و گفت: همه مردم با هر شکل و جناحی باید در پای صندوق‌های رای حاضر شوند و حضور مردم به دشمن این پیام را می‌دهد که مردم با همه فشار‌ها و تحریم‌ها همچنان پای آرمان‌های نظام ایستادند.

در این جلسه که دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور و آزاد اسلامی دشت آزادگان حضور داشتند، نقره آبادی رئیس دانشگاه صنعتی شهدای هویزه ضمن تشکر از حضور آیت الله شفیعی در دانشگاه، در سخنانی به اهمیت انتخابات در هفتم اسفندماه اشاره کرد.

 

تاریخ نگارش : بهمن ۳۰, ۱۳۹۴