IMG_0614

ریاست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه برنامه‌هاي اين دانشگاه در حوزه‌هاي دانشجويي، آموزشي، پژوهشي و عمراني را تشريح كرد. دکتر امین‌رضا نقره‌آبادی با اشاره به اين‌كه پروژه ساخت دانشگاه صنعتي شهداي هويزه در سال 85 کلنگ‌زنی شد، اظهاركرد: این دانشگاه با هدف ایجاد مجتمع دانشگاهی در مساحت 262 هکتار در 10 کیلومتری شهر سوسنگرد و در نزدیکی مرقد شهدای هویزه ساخته می‌شود. عملیات احداث دانشگاه در همان ابتدای شروع کار به دلیل مشکلاتی متوقف شد، اما بنا داریم که امسال دیوارکشی آن را آغاز کنیم تا فاز یک پروژه احداث شود.
وي با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای از سرگیری ساخت و ساز دانشگاه صنعتی شهدای هویزه افزود: با پیگیری‌های انجام شده حکم قضایی تخلیه 35 هکتار از زمین‌هاي دانشگاه که در اختیار معارض قرار دارد، صادر شده است.
ریاست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه با بيان اين‌كه دانشگاه در 5 فاز ساخته مي‌شود، بیان‌کرد: در فاز اول یک دانشكده، ساختمان مرکزی، خوابگاه و تعدادی آزمایشگاه و كلاس‌هاي چند منظوره با هزینه‌ای در حدود 20 تا 30 میلیارد تومان در مساحت 30 هزار مترمربع ساخته می‌شود. برای اجرای این فاز مطالعات اولیه، طرح توجیهی و نمونه‌برداری خاک صورت گرفته است.
وی گفت: در سال جاری بودجه عمرانی به دانشگاه اختصاص نیافت اما با توجه به نیاز به بودجه برای آغاز ساخت فاز اول دانشگاه، به دنبال جذب این اعتبار از سوی استانداری هستیم. همچنین پیگیر این هستیم تا بودجه موردنیاز دانشگاه در سال 95 را پیش از شهریورماه امسال نهایی و به وزارت اعلام کنیم تا در سال آینده مشکلی در این خصوص نداشته باشیم.
نقره‌آبادی تصریح‌کرد: بعد از توقف عمليات احداث دانشگاه صنعتی شهدای هویزه، محلی برای تحصیل دانشجویان در شهر سوسنگرد تامین شد كه در حال حاضر 300 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه تاکنون 3 دوره فارغ‌التحصیل در مقطع کارشناسی داشته است.

در مجموعه : Latest News , News Archive
تاریخ نگارش : November 23, 2015