آقای دکتر نقره آبادی ریاست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه با اشاره به این‌که ارتباط خوبی میان این دانشگاه و شهرستان دشت‌آزادگان ایجاد شده است، گفت: تعامل خوبی میان دانشگاه صنعتی شهدای هویزه و مدیران شهرستان دشت‌آزادگان وجود دارد و دانشگاه در تمام جلسات فرمانداری حضور و در بسیاری از برنامه‌های شهرستان همکاری دارد. در مقابل نیز از سوی دستگاه‌های اجرایی قول‌هایی برای کمک به دانشگاه داده شده است.
ریاست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه در مورد انجام مطالعات و پژوهش‌های مشترک دانشگاه با صنایع، تصریح‌کرد: در این دو زمینه باید ابتدا صنایع و شرکت‌ها را به همکاری با دانشگاه و انجام پژوهش ترغیب کرد و از سوی دیگر نیز به اساتید برای انجام تحقیق، انگیزه داد. در حال حاضر انجام پروژه‌های پژوهشی در زمینه پتروشیمی در دانشگاه در حال پیگیری است. نقره‌آبادی خاطرنشان‌کرد: تجهیز دانشگاه، به ویژه با وجود رشته‌های فنی، پرهزینه است اما با این حال 23 درصد بودجه دانشگاه صنعتی به مسایل پژوهشی اختصاص داده شده است. وی با اشاره به حمایت دانشگاه از تشکل‌های دانشجویی علمی، بیان‌کرد: تلاش‌هایی برای رشد انجمن‌های علمی در دانشگاه صنعتی در حال انجام است.
ریاست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه در مورد مشکلات خوابگاه‌های این دانشگاه گفت: طی مذاکره‌ای که با آموزش و پرورش شهرستان انجام شد، توانستیم برای تعدادی از دانشجویان خوابگاه تامین کنیم. پیگیر تامین خوابگاه دانشجویان، كه مشكل بزرگي است نیز هستیم. البته وزارت علوم ساخت خوابگاه جدید را ممنوع کرده اما این قانون برای این دانشگاه که اصلا خوابگاه ندارد منطقی به نظر نمی‌رسد و به همین دلیل با صندوق رفاه وزارت در این خصوص مذاکراتی داشتیم که امیدواریم بتوانیم این مشکل را نیز برطرف کنیم.

در مجموعه : News Archive
تاریخ نگارش : November 22, 2015