معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شهدای هویزه با تشریح برنامه‌های این دانشگاه در هفته پژوهش، گفت: نرخ تولید مقاله در دانشگاه صنعتی شهدای هویزه مناسب نیست به همین دلیل درصدد هستیم با برنامه‌ریزی و تعیین مشوق‌هایی برای اعضای هیأت علمی، تولید مقاله را افزایش دهیم.
دکتر حمید محمدصدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به کسب مقام دوم توسط تیم پهپاد این دانشگاه در مسابقات کشوری اخیر در اصفهان و برگزاری کلاس‌های آموزشی رباتیک برای دانشجویان، اظهار کرد: مقدمات تشکیل تیم رباتیک دانشگاه در حال انجام است که امیدواریم با تشکیل آن شاهد حضور پررنگ‌تر دانشگاه در مسابقات ملی و بین‌المللی رباتیک باشیم.
وی با بیان این‌ که هفته پژوهش از 22 آذرماه آغاز می‌شود، برگزاری مراسم سخنرانی با موضوع پژوهش و فناوری با هدف آشنایی دانشجویان با مسائل پژوهشی را برنامه دانشگاه در نخستین روز هفته پژوهش عنوان کرد. معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شهدای هویزه با اشاره به رویکرد کارآفرینی دانشگاه‌های نسل سوم، افزود: براین اساس، کارگاه آموزشی “آشنایی با گیربکس اتوماتیک” با هدف افزایش مهارت دانشجویان در مباحث کارآفرینی در روز دوم هفته پژوهش و مراسم تقدیر از اعضای تیم پهپاد دانشگاه، در روز چهارشنبه 25 آذرماه برگزار می‌شود.
دکتر محمدصدیقی همچنین بیان کرد: روز سه‌شنبه مصادف با سومین روز هفته پژوهش نیز کارگاه‌های آموزش کارآفرینی در دانشگاه برگزار خواهد شد. از طرفی به علت تقارن هفته پژوهش با 27 آذر ماه، روز “وحدت حوزه و دانشگاه”، برنامه‌ریزی برای دیدار دانشگاهیان با امام جمعه شهرستان انجام شده است. وی بازدید اعضای هیأت‌علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه از کارخانه صنایع فولاد خوزستان و کارگاه تعمیرات مرکزی شرکت نفت (سایت کارون) را از برنامه‌های دانشگاه در روز پایانی هفته پژوهش برشمرد. معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شهدای هویزه با اشاره به نوپا بودن دانشگاه و کم‌تعداد بودن اعضای هیأت علمی آن گفت: با توجه به این‌ که بیشتر اساتید و کارکنان دانشگاه درگیر کارهای اجرایی هستند، نرخ تولید مقاله دانشگاه مناسب نیست به همین دلیل درصدد هستیم با برنامه‌ریزی و تعیین مشوق‌هایی برای اعضای هیأت علمی تولید مقاله را افزایش دهیم.
محمدصدیقی ورود به عرصه شرکت‌های دانش‌بنیان را از برنامه‌های بلندمدت دانشگاه عنوان و درباره راه‌اندازی و تجهیز کارگاه‌ها، تصریح کرد: سال گذشته در بازدید از سومین نمایشگاه “تجهیزات ساخت داخل”، تجهیزاتی برای آزمایشگاه‌های مقاومت مصالح، ارتعاشات و مبانی برق و همچنین تجهیزات کارگاهی رشته مهندسی برق و کارگاه جوشکاری خریداری شد. امسال نیز مقدمات اولیه برای خرید تجهیزات کارگاه‌های اتومکانیک، ترمودینامیک و انتقال حرارت انجام شده است.

در مجموعه : Latest News , News Archive
تاریخ نگارش : November 24, 2015