ثبت نام میهمانی دانشجویان برای گذراندن دروس عملی و آزمایشگاهی از فردا ۶ مردادماه در سامانه سجاد آغاز می شود.

به گزارش ایسنا، امور دانشجویان اعلام کرد با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای کاهش تردد دانشجویان، این امکان فراهم شده است که دانشجویان کاردانی و کارشناسی با ثبت نام در سامانه سجاد دروس عملی و آزمایشگاهی خودرا در دانشگاه محل سکونت خود بگذرانند.

بر این اساس دانشگاههای دولتی، فنی حرفه ای وغیردولتی – غیر انتفاعی کلیه دانشجویان کاردانی و کارشناسی می توانند در نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به صورت میهمان دروس عملی و آزمایشگاهی را در نزدیکترین دانشگاه محل تحصیل خود بگذرانند.

بر اساس این گزارش ضرورت دارد تمام دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی که دانشگاهها و موسسات آموزش عالی آنها خارج از محل سکونت آنان است می‌توانند برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ صرفا برای دروس عملی و آزمایشگاهی از تاریخ ۶ لغایت ۱۸ مرداد ماه با مراجعه به سامانه جامع سازمان امور دانشجویان به نشانی اینترنتی سامانه سجاد https://portal.saorg.ir و با مطالعه دقیق اطلاعیه و راهنمای ثبت نام در سامانه میهمانی دروس عملی دانشجویان داخل نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

براساس این گزارش، دانشگاه‌ها تنها درخواست هایی را بررسی خواهد کرد که از طریق سامانه سجاد ثبت شده باشد؛ بنابراین تمام متقاضیان مذکور که مایل هستند در ترم آتی درخواست میهمانی جهت دروس عملی و آزمایشگاهی آنان بررسی شود، از طریق این سامانه اقدام کنند.

همچنین در زمان ثبت درخواست، متقاضیان باید فهرست دروس عملی ترم آینده را با رعایت پیش نیاز و هم نیاز و مقررات آموزشی اعلام نمایند و همچنین دانشگاه‌های را انتخاب نمایند که در محل سکونت خانواده متقاضیان یا نزدیکترین دانشگاه به محل سکونت باشد.

پس از اتمام ثبت نام دانشجویان متقاضی، دانشگاه مبدا از ۱۹ تا ۲۷ مرداد ماه نسبت به بررسی درخواست ها اقدام کرده و از ۲۸ مرداد ماه لغایت ۶ شهریور ماه دانشگاه های مقصد درخواست های موافقت شده توسط دانشگاه مبدا را بررسی می کنند.

دانشجویان می توانند پس از ثبت درخواست و دریافت کد پیگیری نتیجه درخواست خود را از طریق سامانه سجاد پیگیری کرده و از مراجعه حضوری به دانشگاه ها و سازمان با توجه به شرایط موجود خودداری کنند.

در بخش : آرشیو اخبار
تاریخ نگارش : جولای 26, 2020